Tuesday, August 21, 2018
Książki

Drugie życie moich 30 książek, czyli wielka wyprzedaż :)

Ten kto mnie zna wie, że mam jedno uzależnienie – czytanie 🙂 Książki pochłaniam w ilościach hurtowych i w takich samych je kupuję. Jakoś nigdy nie przekonałam się do bibliotek, zawsze musiałam mieć swoje własne wydanie, co zaowocowało dość pokaźną kolekcją, która już się nie mieści na boskim ikea’owskim regale. I cóż, że ze Szwecji? Regał się nie rozciągnie, mieszkanie też nie, a nałóg kwitnie. Dlatego też chciałabym sprzedać część moich zasobów książkowych, aby zrobić miejsce na nowe. Do sprzedania jest ok. 30 książek – powieści, biografie, poradniki i inne. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu 🙂

 

POWIEŚCI

 • Sto lat samotności – Gabriel García Márquez – 15 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Miała to być pierwsza powieść Gabriela Garcíi Márqueza. Dzięki swym dziadkom znał od dziecka historię Macondo i dzieje rodziny Buendía, prześladowanej fatum kazirodztwa. Świat, w którym rzeczy nadzwyczajne miały wymiar szarej codzienności, zwyczajność zaś przyjmowana była jak zjawisko nadprzyrodzone; świat bez czasu, gdzie wiele rzeczy nie miało jeszcze nazw, był też jego światem. Potrzebował aż dwudziestu lat, by wreszcie spisać te rodzinne opowieści z całym dobrodziejstwem i przekleństwem odniesień biblijnych, baśniowych, literackich, politycznych; uświadomił nam, że „plemiona skazane na sto lat samotności nie mają już drugiej szansy na ziemi”.

 

 • Zaklinacz czasu – Mitch Albom – NIEAKTUALNE

Twarda oprawa, stan idealny

Książka, która dla wielu czytelników stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian. Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami. Tylko człowiek odmierza czas. Tylko człowiek odlicza godziny. I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie. Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu.

 

 • Małe życie – Hanya Yanagihara – NIEAKTUALNE

Twarda oprawa, stan idealny

Poruszający obraz dojrzewania, sukcesu, traumy i przyjaźni. Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 roku, która wzbudziła falę zachwytu, a zarazem gorącą dyskusję wśród krytyków i czytelników. Pochodząca z Hawajów amerykańska pisarka opisuje kilkadziesiąt lat z życia czterech przyjaciół. Bohaterów powieści poznajemy w chwili, gdy kończą studia i przenoszą się do Nowego Jorku. Przetrwanie, nie mówiąc już o sukcesie, w jednym z najwspanialszych miast świata nie jest łatwe, lecz szczęście wydaje się im sprzyjać.

 • Skradzione dziecko – Keith Donohue – 15 pln

Miękka oprawa, stan prawie idealny (minimalnie odgięty dół okładki)

Powieść ta, podobnie jak Alicja w krainie czarów, pozwala zajrzeć pod podszewkę naszego życia. To baśń dla dorosłych, wędrówka wstecz, ku tej dramatycznej chwili, w której wielu z nas zdradziło swoje marzenia, ideały… To także przynosząca nadzieję opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, sensu i celu swojego istnienia.

 

 • Wyspa na krańcu czasu – Javier Gonzalez – 15 pln

Miękka oprawa, stan idealny

W niewielkim kastylijskim miasteczku pod Toledo, dokonano niezwykłego odkrycia. W miejscowym kościele odnaleziono rzeźbę Matki Boskiej, zmumifikowane szczątki mnicha oraz przedziwny rękopis. Dokładna analiza znaleziska przynosi zaskakujące wnioski – datowane na okolice VI wieku po Chrystusie miały posłużyć do zafałszowania historii chrześcijaństwa. Alejandra Recasens, lekarka sądowa badająca mumię zakonnika, amerykański historyk Sebastian Cameron oraz studentka Lola stają wobec zagadki, której wyjaśnienie może na zawsze zmienić losy znanego świata.

 

 • Miasto śniących książek – Walter Moers – 10 pln

Twarda oprawa, widoczne ślady użytkowania

Opowieść o tym, jak Hildegunst Rzeźbiarz Mitów odkrywa największą tajemnicę sztuki pisania, jest błyskotliwą i zręcznie skonstruowaną powieścią przygodową i fantastyczną. Jest również hołdem złożonym literaturze – poprzez treść, formę i styl.

 • W pogoni za torebką – Michael Tonello – NIEAKTUALNE

Miękka oprawa, stan idealny

Choć Michael nigdy wcześniej nie słyszał o torebce Birkin, szybko zorientował się, że wielu chciałoby ją mieć, ale niewielu może ją kupić. Postanowił przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody i obmyślił formułę, dzięki której był w stanie kupić kilka birkinek w jeden tydzień i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli. Przy okazji dowiedział się wiele o ludzkiej naturze: jak łatwo nas omamić, wzbudzić w nas sztuczne potrzeby, przekonać, że nowa torebka lub buty są gwarantem naszego szczęścia.

 

 • Tylko dla kobiet – Magdalena Samozwaniec – 10 pln

Twarda oprawa, stan prawie idealny (lekko odgięta okładka na górze)

W Tylko dla kobiet autorka rozprawia się z barwnym wachlarzem kobiecych portretów – histeryczką, kobietą-radio, babusem, monopolką, jajarką, porządnicką. Większość z nich, przedstawionych w krzywym zwierciadle, można odnaleźć na ulicach współczesnych polskich metropolii. Autorka gani i radzi, a to wszystko z przymrużeniem oka i bezwzględną szczerością, nie bez przyczyny przecież nazywana była ‘wysłannicą piekieł’.

 

Literatura współczesna

 • Bóg, kasa i rock’n’roll – Prokop, Hołownia – 10 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie. Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów. Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.

 

 • Wszystko w porządku – Prokop, Hołownia – NIEAKTUALNE

Twarda oprawa, stan idealny

Hołownia i Prokop są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach. Tym razem postanowili nieco na nich posprzątać, posegregować odkurzone graty i podzielić się ze światem tym, co odkryli.

 

Biografie

 • Autoportret reportera – Ryszard Kapuściński – 10 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Biografia mistrza reportażu. Uznawana za klasykę. Książka składa się z wypowiedzi Ryszarda Kapuścińskiego poświęconych takim tematom jak podróżowanie, metoda tworzenia, a także zadaniom stojącym przed dziennikarzami. Pisarz jeszcze za życia zaakceptował układ Autoportretu. Wyłania się z tej opowieści podróżnik, artysta, przenikliwy komentator światowych wydarzeń.

 

 • Życie jest opowieścią – G.G. Marquez – 20 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Gabriel Garcia Marquez w swojej autobiografii „Życie jest opowieścią” przywołuje wspomnienia tych miejsc i czasów, które ukształtować miały całą jego twórczość, ukoronowaną Nagrodą Nobla w 1982 roku.

 

 • Diabeł z przedmieścia – Philip Norman – 20 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Oto opowieść o tym, jak Andrew Oldham przemienił nieśmiałego studenta ekonomii o nazwisku Michael Philip Jagger w współczesnego antychrysta; opowieść o tym, dlaczego zachowanie Jaggera na festiwalu Altamont świadczyło o jego odwadze, i o tym, jak tamte wydarzenia stały się smutnym końcem swingujących lat sześćdziesiątych, o paradzie pięknych kobiet – Marianne Faithfull, Chrissie Shrimpton, Biance Pérez-Mora MAcias, Carli Bruni, Jerry Hall, Lucianie Morad (miał wyjątkową słabość do modelek); w końcu opowieść o trwałej, choć burzliwej spółce aktorskiej Jagger-Richards.

 

 • Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę – Jonathan Cott – 15 pln

Miękka oprawa, stan idealny

Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«.

 

 • Maybelline – Sharrie Williams – 20 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Ciepła i romantyczna opowieść o barwnych ludziach – czterech pokoleniach rodziny Williamsów, twórców imperium kosmetycznego Maybelline. Dziedziczka imperium Maybelline opowiada o losach barwnych krewnych na tle burzliwej historii XX wieku.

 • Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz – Fred E. Basten– 15 pln

Miękka oprawa, stan idealny

Urodził się w Łodzi. Już w wieku kilkunastu lat pracował w zakładzie słynnego berlińskiego stylisty. Potem trafił do Rosji, gdzie o jego radę zabiegali artyści Moskiewskiej Opery i dygnitarze carskiego dworu. Jednak i to mu nie wystarczało – wkrótce wyruszył do Ameryki, na podbój Fabryki Snów.

 

 • Pan od seksu – Zbigniew Lew-Starowicz – 15 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Zbigniew Lew-Starowicz jakiego nie znacie! W swoim gabinecie przyjmował księży, polityków, biznesmenów, artystów, a nawet pracowników tajnych służb i mafiozów! Jak w gabinecie seksuologa zachowują się mężczyźni, a jak kobiety? Z czym sobie nie radzą Polacy i jakiej pomocy najczęściej potrzebują? Z jakimi najdziwniejszymi problemami profesor Lew-Starowicz miał do czynienia w swojej praktyce?

 

 • Dziennik córki Francois Mitterranda. Mały dobry żołnierzyk – Mazarine Pingeot – 10 pln

Miękka oprawa, stan idealny

Jej historia jest niesamowita i nieprawdopodobna, choć wydarzyła się naprawdę. Mazarine Pingeot, napisała książkę o swoim dzieciństwie – i o czasach, w których życie prywatne francuskich polityków stanowiło jeszcze tabu. Na szczytach władzy obowiązywał pakt milczenia i chociaż politycy, urzędnicy i dziennikarze wiedzieli o prezydenckiej córce lub szeptali o tej sprawie po cichu, prawda o nieślubnym związku Mitterranda wyszła na światło dzienne dopiero w trzynastym roku jego urzędowania.

 

 • Różowe tabletki – Krystyna Janda – 10 pln

Twarda oprawa, stan idealny

Wybór felietonów Krystyny Jandy opublikowanych „Urodzie”, w latach 1997-2001 i w „Pani” w latach 2001-2002. Pełne ciepła, humoru i zaskakujących spostrzeżeń teksty znakomitej aktorki jeszcze raz potwierdzają jej niezwykłą wrażliwość i dar obserwacji. Janda mówi o sprawach codziennych z taką samą pasją, z jaką opowiada o swych inspiracjach, życiu i sztuce.

 

 • Moulin Rouge – Pierre La Mure – 5 pln

Miękka oprawa, stan idealny (aczkolwiek to bardzo stara książka, z żółtymi kartkami)

„Moulin Rouge” to zbeletryzowana biografia francuskiego malarza i grafika, Henri de Toulouse-Lautreca, artysty o światowej sławie, którego prace jeszcze za jego życia zawisły w Luwrze. Nie jest to jednak monografia twórczości, ale przed wszystkim wzruszająca opowieść o potrzebie miłości, o życiu człowieka, który został przez los potraktowany ze szczególnym okrucieństwem, a zmarł mając zaledwie trzydzieści siedem lat.

 

+ krótkie biografie z pięknymi zdjęciami (twarda oprawa, stan idealny) – oddam za czekoladę Nussbeisser lub paczkę Flipsów i uścisk dłoni nowego nabywcy 🙂

 • Marilyn Monroe. Życie bez happy endu – K. Żywczak
 • Sophia Loren. Życie po włosku – K. Żywczak
 • Audrey Hepburn. Kochać i być kochaną – K. Żywczak

 

Poradniki

 • Bycie miłym to przekleństwo – Jacqui Marson – 10 pln

Miękka oprawa, stan idealny

Autorka zabiera czytelnika w podróż do poznania siebie i własnych potrzeb. Wyjaśnia przyczyny i mechanizmy zjawiska bycia miłym, nie ocenia ludzkich zachowań, lecz daje szczegółowe wskazówki, jak zrozumieć i zmienić męczące nas postępowanie – pokazuje, jak skończyć z zapominaniem o własnych potrzebach, zacząć szanować siebie i nauczyć się być miłą dla samej siebie.

 

 • Anatomia Miłości – Fisher Helen – 10 pln

Miękka oprawa, stan idealny

„Anatomia miłości – nowe spojrzenie”, dzieło na wskroś nowoczesne i wybitne, pozwala prześledzić historię życia rodzinnego człowieka od początku istnienia gatunku po czasy współczesne. (…)Relacjom z badań naukowych towarzyszą opowieści o prawdziwych kobietach, mężczyznach i władzy.

 

 • Francuski szyk – Isabelle Thomas, Frederique Veysset – 10 pln

Twarda oprawa, stan idealny

W książce Francuski szyk! Zostań własną stylistką doświadczone projektantki wprowadzają nas do świata mody. Autorki polemizują ze stereotypami i doradzają, jak wypracować swój własny, nieskrępowany niczym styl.

 

 • Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą -Karen Karbo – 15 pln

Miękka oprawa, stan idealny

Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych – stylu, pasji, pieniądzach, sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.

 

Literatura popularnonaukowa

 • Nowa Ziemia – Eckhart Tolle – 15 pln

Miękka oprawa, stan idealny

Nowa Ziemia została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy. Oprah Winfrey włączyła ją do swego Klubu Książki i książka stała się znana na całym świecie. W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników.

 

Wydania kieszonkowe

 • Biała Masajka – Corinne Hofmann – za paczkę flipsów

Miękka oprawa, stan dobry

Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie.

 

 • Lolita – Nabkov – za paczkę flipsów

Miękka oprawa, stan idealny

„Lolita” – najgłośniejsza powieść Nabokova, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku, jest opisem seksualnej obsesji czterdziestoletniego mężczyzny na punkcie dwunastoletniej dziewczynki Dolores. Powieść przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, wydawano ją w atmosferze kontrowersji i protestów, a autora pomawiano o pornografię i pedofilię. Obecnie uznawana jest za jedno z arcydzieł literatury światowej.

 

 

Możliwy odbiór osobisty (Warszawa) lub wysyłka Paczką w Ruchu (+10 pln).

W sprawie zakupu i szczegółów najlepiej pisać na FB J

Proponowane wpisy

Brak komentarzy

Skomentuj