Friday, September 21, 2018
Dieta Sport Zdrowie

Nowa aplikacja, która uczy dzieci jak prowadzić zdrowy stylu życia

Chciałbyś, aby Twoje dziecko wyrobiło w sobie nawyk regularnego jedzenia warzyw i owoców, picia wody i uprawiania sportu? Możesz spróbować mu w tym pomóc nawet bez konieczności odciągania go od… telefonu. W ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 powstała całkiem fajna aplikacja, dzięki której Twoje dziecko będzie uczyło się zdrowego stylu życia.

Aplikacja Zdrowice – graj na zdrowie! poprzez zabawę uczy zdrowych nawyków, związanych z żywieniem i aktywnością fizyczną.

Użytkownicy gry wcielają się rolę konstruktorów, których zadaniem jest wybudowanie i utrzymanie swojego miasta – Zdrowic, poprzez m.in. postawienie budynków, rozbudowywanie ich, dekorowanie, sadzenie drzew czy zapewnienie elektryczności. Do tego wszystkiego potrzebne są natomiast zasoby – pieniądze i energia, które zdobywa się poprzez regularne jedzenie warzyw i owoców, picie odpowiedniej ilości wody oraz uprawianie sportu. To właśnie te funkcjonalności aplikacji mają na celu wzmocnienie w dzieciach zdrowych nawyków. Dodatkowo, grając w grę można dowiedzieć się ciekawostek o owocach i warzywach, które dostępne są w sekcji „Biblioteka”.

Gra  Zdrowice to naprawdę fajne rozwiązanie, dzięki któremu dzieciaki bawiąc się, uczą się jednocześnie dbania o swoje zdrowie. Zdobywanie zasobów dzięki odpowiednim wyborom sportowym i aktywności fizycznej pokazuje, że to od nas zależy jak będziemy żyć i co będziemy mogli osiągnąć.

Pamiętajmy, że im wcześniej młody człowiek wyrobi w sobie zdrowe nawyki, tym łatwiej będzie mu prowadzić zdrowy styl życia w dorosłym życiu i tym zdrowszy będzie.

 

Bezpłatna aplikacja została stworzona przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Działa w systemie Android.

Proponowane wpisy

Brak komentarzy

Skomentuj