Friday, September 21, 2018
Podróże

5 powodów, dla których warto podróżować jesienią

Właśnie wróciłam z Włoch i utwierdziłam się w przekonaniu, że podróżowanie poza sezonem jest tym, co tygryski lubią najbardziej. A jeśli nie wszystkie tygryski, to przynajmniej ja. Sprawdź, dlaczego.

  1. Ceny

Poza sezonem wszystko jest tańsze: wycieczki zorganizowane (zwłaszcza lasty!), bilety lotnicze, hotele, ceny w restauracjach i pamiątki. Odwrotnie proporcjonalnie do ceny rośnie jakość obsługi – latem oprócz kapelusza noszę też czapkę niewidkę – nikt na mnie nie zwraca uwagi, jestem jednym z miliona klientów. We wrześniu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nie mam już ani czapki niewidki, ani kapelusza. Ludzie są milsi, a jedzenie lepsze.

  1. Brak tłumu

Lubisz stać 3 godziny w kilometrowej kolejce przed wejściem do jakieś atrakcji turystycznej? Uwielbiasz mieć na zdjęciach z wakacji obcych Januszy? Ja też nie. Poza sezonem nie muszę konkurować z hordą turystów o  zdjęcie z Krzywą Wieżą czy wejście do Duomo. Nie muszę też rezerwować miejsca o 5 rano na plaży czy przy basenie. Mój ręcznik może spać spokojnie i jest mi bardzo wdzięczny za wyjazdy jesienią.

  1. Czas

Czas – jedyna rzecz, której nie można kupić. Ta korzyść jest ściśle związana z poprzednią. Dzięki temu, że nie ma tłumów, lokalni mieszkańcy mają więcej czasu, aby zająć się mną, podpowiedzieć, gdzie warto się udać i co zobaczyć. Ja z kolei, nie musząc czekać w kolejkach, efektywniej zwiedzam i lepiej odpoczywam.

  1. Pogoda

Chyba nigdy nie zrozumiem idei zwiedzania czy choćby plażowania w 40 stopniowym upale. Poza sezonem pogoda jest zwykle idealna – na południu Europy zwykle oscyluje w okolicach 25 stopni. Woda w morzu jest jeszcze nagrzana. Jednym słowem – bajka. Łatwiej docenić takie rzeczy jesienią, kiedy pogoda w Polsce nie rozpieszcza.

  1. Urlop

90% osób bierze urlop w wakacje. Trzeba wtedy dogadać się z zespołem kto, kiedy i na jak długo wyjeżdża. Poza sezonem jest łatwiej 🙂

 

Nikt mnie nie jest w stanie przekonać, że podróżowanie w sezonie jest lepsze. Niemniej jednak zawsze możecie spróbować 🙂

Proponowane wpisy

Brak komentarzy

Skomentuj