Monday, July 23, 2018
Podróże

5 powodów, dla których uwielbiam podróże

Od kiedy pamiętam, ciągnęło mnie do podróżowania. Już jako nastolatka sama szukałam możliwości choćby krótkiego wyjazdu, na który zarabiałam pracując dorywczo. Czasem sama zastanawiam się nad tym, dlaczego tak ciągnęło i nadal ciągnie mnie do podróżowania.

Takich powodów jest co najmniej pięć.

  1. Wychodzenie ze strefy komfortu

Będąc w innym mieście, kraju czy kontynencie, często jestem zdana tylko na siebie. Muszę radzić sobie w różnych, czasem nieprzewidywalnych sytuacjach. To są doświadczenia, które bardzo kształtują mój charakter. W moją pierwszą zagraniczną podróż wybrałam się sama. To pewnie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wyjechałam na trzy miesiące. Byłam wtedy bardzo nieśmiałą osobą, wstydziłam się rozmawiać z obcymi ludźmi, prosić o pomoc, pytać o informacje – dzięki tej pierwszej podróży i wielu kolejnym, to się zupełnie zmieniło. Teraz jestem bardziej odważna, silna psychicznie i otwarta na to, co nowe i nieznane.  To cechy, które bardzo przydają mi się w życiu prywatnym i zawodowym.

  1. Odkrywanie pięknych miejsc

Podróżowanie umożliwia mi zobaczenie na żywo wielu przepięknych, inspirujących miejsc, zwykle z niesamowitą historią. Zawsze mam plan – wiem, co chcę zobaczyć. Ale zostawiam też sobie czas na „błądzenie” – odkrywanie przypadkowo napotkanych miejsc, o których nie przeczytam w przewodniku, a które pokazują prawdziwy klimat okolicy.

  1. Oderwanie się od codzienności

Tylko na wyjeździe jestem w stanie w pełni zapomnieć o sprawach codziennych, skupić się na „tu i teraz”. Wystarczą mi dwa dni w innym otoczeniu, aby nabrać dystansu, zrelaksować się, odpocząć psychicznie i fizycznie. Z każdego wyjazdu wracam z naładowanymi bateriami, uśmiechnięta i gotowa do… planowania kolejnego wyjazdu 🙂

  1. Lokalna kuchnia

Podróże to też wspaniała uczta dla mojego podniebienia. Uwielbiam smakować lokalnych przysmaków.

  1. Powroty

W podróżach lubię też… powroty. Kiedy wchodzę do siebie, zawsze mam jedną myśl – „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Dzięki podróżowaniu, bardziej doceniam codzienność i moich bliskich.

 

A Wy, za co lubicie podróże?

Proponowane wpisy

Brak komentarzy

Skomentuj