Monday, July 23, 2018
Smart life

Weź życie w swoje ręce, czyli jak zrealizować marzenia

Pamiętasz ten stary dowcip, jak Icek modli się do Boga: „Panie Boże, daj mi wygrać na loterii”, na co Pan Bóg odpowiada  „Icek, ty daj mi szansę, ty kup los.”? Tak też trochę jest z realizacją marzeń. Chcemy czegoś, myślimy o tym tygodniami, miesiącami, nawet latami, ale nie robimy nic, żeby marzenie zrealizować. Czekamy, aż to nasze marzenie samo się zrealizuje, albo co lepsze – ktoś zrealizuje je za nas. Chcesz zmienić swoje podejście? Mam dla Ciebie radę, a nawet trzy.

 

  1. Spisz swoje marzenia i określ termin ich realizacji

Weź notes albo otwórz plik Word i spisz wszystko, o czym marzysz. Dopisz terminy, do których chcesz zrealizować dane marzenie.

  1. Zwizualizuj swoje marzenia

Chcesz schudnąć? Wyobraź sobie, jak będziesz wyglądać za -5 kg. Marzysz o tym, żeby lecieć do Pizy? Obejrzyj zdjęcia z Krzywą Wieżą i wyobraź sobie, jak to by było zobaczyć ją na własne oczy. Chcesz nauczyć się gry na gitarze? Puść sobie „Purple Haze” Jimi’ego Hendrixa, usiądź na kanapie i zacznij ruszać palcami w rytm muzyki. I rób to wszystko codziennie, kilka razy dziennie.

Taki był mój początek zmiany stylu życia. Znalazłam swoje zdjęcie z 2012 r. Byłam wtedy wysportowana, odżywiałam się poprawnie, czułam się świetnie i to po prostu było widać na zdjęciu. Rozpoczynając przygodę z treningami i zdrową dietą, codziennie przypominałam sobie jak wyglądałam na tym starym zdjęciu. Wiedziałam, co chcę osiągnąć i zaczęłam do tego dążyć.

  1. Zacznij działać i skończ z wymówkami

Jak już wiesz, czego chcesz i kiedy chcesz to osiągnąć, możesz zacząć działać.  Marzysz o podróżach – zacznij szukać biletów lotniczych. Chcesz nauczyć się pływać – zapisz się na kurs. Zależy ci na schudnięciu – zacznij ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, przygotuj zdrowe posiłki – jest mnóstwo dostępnych  pomysłów na zdrowy jadłospis, można też skorzystać z rozwiązań szytych na miarę. Nie szukaj wymówek, bo one Twojego marzenia na pewno nie zrealizują. Weź życie w swoje ręce.

 

Ja już wiem, że da się realizować swoje marzenia . I wiem też, że warto to robić 🙂 O tym, jakie marzenia zrealizowałam, a jakie realizuję przeczytasz w kolejnych postach.

Proponowane wpisy

Brak komentarzy

Skomentuj